Φιλικό με τον Νέο Σαμψών την Κυριακή 27 Οκτωβρίου για την ομάδα του Στέλιου Παπασηφάκη.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει 5:30 το απόγευμα στο γήπεδο του Μινώταυρου στις Μουρνιές.

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013

Φιλικό με Καμισιανά την Κυριακή

Ένα ακόμα τεστ για την ομάδα μας την Κυριακή 20 Οκτωβρίου με αντίπαλο τα Καμισιανά.
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει 7:00 το απόγευμα στο γήπεδο του Μινώταυρου στις Μουρνιές.

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

Νέοι Μινωταυρου-Διαγόρας φιλικός αγώνας (12-10-2013)

Νέοι Μινώταυρου-Διαγόρας 1-4

Διπρόσωπη η ομάδα μας στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Διαγόρα έχασε 1-4 (ημίχρονο 1-1).
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Στέλιου Παπασηφάκη έδειξε καλά στοιχεία βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ανύποπτη φάση από λάθος συνεννόηση του τερματοφύλακα των παίδων του Μινώταυρου με τα στόπερ (κανείς από τους τερματοφύλακες των Νέων Μινώταυρου δεν μπόρεσε να έρθει στον αγώνα), για να ισοφαρίσει ο Βασίλης Βλαμάκης με σουτ στο 45'.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας φάνηκε κουρασμένη και δεν κατάφερε να μπει στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 1-4.
Ικανοποίηση υπάρχει στην ομάδα μόνο για το πρώτο ημίχρονο αλλά υπάρχει και έντονος προβληματισμός για την θέση του τερματοφύλακα.

Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013

Φιλίκο με Διαγόρα το Σάββατο

Φιλικό με τον Διαγόρα θα δώσει η ομάδα μας το Σάββατο 7:00μμ στο γήπεδο του Μινώταυρου στις Μουρνιές. Η ομάδα του Στέλιου Παπασηφάκη συνεχίζει την προετοιμασία της με προπονήσεις καθημερινά Δευτέρα-Παρασκευή 8:30μμ.

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

Μινώταυρος-Καμισιαννά φιλικός αγώνας (28-9-2013)

Με ένα πολύ δυνατό τεστ ξεκίνησε τα φιλικά παιχνίδια η ομάδα μας το Σάββατο το απόγευμα στις Μουρνιές.
 Ο Στέλιος Παπασηφάκης είχε την ευκαιρία να δει για πρώτη φορά τους παίχτες του να αγωνίζονται (με ένα πολύ δυνατό αντίπαλο) και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για το ρόστερ της ομάδας.

Καλή η αμυντική λειτουργία της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο υπήρχε αρκετή κούραση.