Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

12η αγωνιστική (26-2-2014)

Τάλως-Νέοι Μινώταυρου 2-3

Πρώτη νίκη "εντός των γραμμών" για την ομάδα μας και πρώτο "διπλό" με 2-3.
Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά χάνοντας 3 πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο πεντάλεπτο για να ανοίξει το σκορ με τον Δημήτρη Αδαμόπουλο ενώ ο ίδιος είχε και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 13'.
Στο 30' τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο σε μία διεκδίκηση της μπάλας στο κέντρο του γηπέδου ο Πατεράκης Σταύρος.
Το σκορ άνοιξε στο 35'  ο Αδαμόπουλος με σουτ για να ισοφαρίσει ο Τάλως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε 1-1.
Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας που πέτυχε γκολ στο 55' (ακυρώθηκε ως οφσάιντ) ενώ στο 58' κέρδισε πέναλτι (και αποβολή) όταν ο Αδαμόπουλος σε μία ακόμα επέλαση του προς την αντίπαλη περιοχή ανατράπηκε ενώ ήταν σε προφανή θέση για γκολ.
Το πέναλτι εκτέλεσε ο Πετρουλάκης κάνοντας το 1-2.
Στο 60΄ ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Αδαμόπουλο που από το ύψος τις μεγάλης περιοχής και πλάγια κρέμασε τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 1-3.
Από εκεί και μετά η αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας μας δεν ήταν η αναμενόμενη δίνοντας χώρο στην αντίπαλη ομάδα που κατάφερε να μειώσει σε 2-3 πετυχαίνοντας και 3ο γκολ που όμως ακυρώθηκε (επιθετικό φάουλ).
Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν : Κοκοτσάκης, Γκουμής, Κασσελάκης, Πατεράκης, Μαρακάκης, Μαρίνης, Εξαρχος, Κουνδουράκης, Πατεράκης Σ. (40' λτ Φραγκεδάκης), Πετρουλάκης, Αδαμόπουλος.