Κυριακή 13 Απριλίου 2014

18η αγωνιστική (13-4-2014)

Νέοι Μινώταυρου-Δάφνη 0-3

Την ήττα παρά την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε γνώρισε η ομάδα μας σήμερα το μεσημέρι στις Μουρνιές από την Δάφνη με 0-3.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολλά προβλήματα για τους Νέους Μινώταυρου. Χωρίς τερματοφύλακα παρατάχθηκε η ομάδα μας, με τον Ζαχαριουδάκη να κάθετε αναγκαστικά κάτω από τα δοκάρια και τους Μαρακάκη και Κουλουριδάκη να αποχωρούν στο 20λεπτο με "τράβηγμα" .
Και σαν να μην έφταναν οι τραυματισμοί των μικρών η Δάφνη προηγήθηκε πολύ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο.
Παρόλα αυτά οι Νέοι έχασαν απίστευτες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν με κορυφαία ευκαιρία την κεφαλιά του Αδαμόπουλου σε ανεπανάληπτο τετ α τετ (από αυτά που δεν χάνονται).
Ότι δεν κατάφεραν να κάνουν οι Νέοι (να σκοράρουν) το έκανε η Δάφνη στο 75' και στο 83' παίρνοντας την νίκη με 0-3. Σκορ βαρύ για την ομάδα μας βάση της εικόνας του παιχνιδιού.