Γ' ΕΠΣ Χανίων 2η αγωνιστική
Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
Γήπεδο Αγ. Αποστόλων
Ιωνία 2000-Ν. Μινωταύρου
Την 2η ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισε η ομάδα μας χθες στους Αγ. Αποστόλους.
Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στον αγώνα δεχόμενη γκολ στο 5' από την ομάδα της Ιωνίας 2000 (1-0).
Μετά το 20 λεπτό τα παιδιά του Γιάννη Πατεράκη ισορρόπησαν το παιχνίδι χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν πριν το ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 51' με τον Νίκο Μανουσάκη σε 1-1, χάνοντας στην συνέχεια πολλές ευκαιρίες για να πάρει την νίκη. Η ομάδα της Ιωνίας στην μοναδική επιθετική της προσπάθεια στο 2ο ημίχρονο κατάφερα να κερδίσει πέναλτι στο 90'. Ο Παπαθεοδώρου διώχνει καθαρά την μπάλα σε κόρνερ με τον επιθετικό της Ιωνίας να πέφτει καθυστερημένα πάνω στον Παπαθεοδώρου και τον διαιτητή (ήταν σε απόσταση 30 μέτρων) προς γενική έκπληξη όλων να δείχνει το σημείο του πέναλτι!
Νέοι Μινωταύρου (Γιάννης Πατεράκης): Κασιμάτης, Μπικουβαράκης, Κρεμασμενάκης (70' Οικονόμου), Παπαθεοδώρου, Μπλούφας, Λύτρας, Γεραιουδάκης (25' Σουχλάκης), Πενταράκης, Δημητριάδης, Μανουσάκης (90' Πατσουμαδάκης), Κοσμαδάκης (75' Ξανθής)