Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014

7η αγωνιστική (11-1-2014)

Δάφνη-Νέοι Μινώταυρου 5-0
Βαριά ήττα με 5-0 γνώρισε η ομάδα μας από την Δάφνη σήμερα το μεσημέρι στον Εμπρόσνερο.
Πολύ ανώτερη η ομάδα του Εμπρόσνερου (ένα από τα φαβορί για τον τίτλο) παίζοντας επιθετικά από την αρχή του αγώνα κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο 17' 1-0 , 2-0 στο 27' και 3-0 στο 40'  (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο των Φανταουσάκη και Κατσανεβάκη η ομάδα βελτιώθηκε στο κέντρο αλλά και πάλι από ένα λάθος μαρκάρισμα στην άμυνα (δόθηκε πέναλτι) έγινε το 4-0 στο 70' και 1' αργότερα το 5-0.
Ο Στέλιος Παπασηφάκης παρέταξε τον Μινώταυρο με Κοκοτσάκη κάτω από τα δοκάρια Εξαρχο, Γκουμή, Ζαχαριουδάκη, Μαρακάκη, Μανιουδάκη, Κουντουράκη, Νερατζάκη (46' Φανταουσάκη), Μαρίνη (46' Κατσανεβάκη), Κασσελάκη, Μπικουβαράκη.