Κυριακή 12 Μαρτίου 2017
Γήπεδο Μον. Ελιά
Ιωνία 2000-Ν.Μινωταύρου 1-1

Μια ακόμα καλή και παθιασμένη εμφάνιση για την ομάδα μας χθες το πρωί στην Μοναχή Ελιά.
Παρά τις πολλές απουσίες (μόλις 12 παίχτες), η ομάδα μας, κάνοντας ένα πολύ καλό παιχνίδι προηγήθηκε στο 29' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουτσάνη 0-1 (πέναλτι που κέρδισε ο Αμπράσι).
Στο 2ο ημίχρονο εκμεταλλευόμενη την ταχύτητα των Αμπράσι και Τάνιο η ομάδα μας δημιούργησε κλασικές ευκαιρίες για να κάνει το 0-2 και να τελειώσει το παιχνίδι αλλά η αστοχία και οι κακές επιλογές στην τελική ενέργεια δεν της το επέτρεψαν.
Η Ιωνία κατάφερε να ισοφαρίσει στο 2' των καθυστερήσεων -στην μοναδική καλή στιγμή της στο δεύτερο ημίχρονο- εκμεταλλευόμενη το κενό που δημιουργήθηκε στην άμυνα από την απουσία του Μανουσάκη (είχε βγει προσωρινά με πρόβλημα τραυματισμού) σε 1-1.
Στο 95' για διαπληκτισμό με αντίπαλο αποβλήθηκαν από την ομάδα μας οι Κουκουβιτάκης και Μουτσάνι. Κάρτες που θεωρούμε υπερβολικές...
Νέοι Μινωταύρου (Αγγελάκης Γ.) Δικιδίδης, Κρεμασμενάκης, Κουκουβιτάκης, Μπικουβαράκης, Μανουσάκης, Σουχλάκης, Αμπράσι, Ξάνθης, Μουτσάνι, Τάνιο, Λουπάσης (90' Τουλουπάκης).