Γ'ΕΠΣ Χανίων 2η αγωνιστική
Σάββατο 03 Νοεμβρίου 2018
ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ-ΚΟΥΜΠΕΣ 3-1
Γήπεδο Μινώταυρου

Με νίκη ξεκίνησαν οι Νέοι Μινώταυρου το φετινό πρωτάθλημα κερδίζοντας για την 2η αγωνιστική (είχαν ρεπό την 1η αγωνιστική) την ομάδα του Κουμπέ με σκορ 3-1.
Ο Μανουσάκης στο 39' με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, μετά από εκτέλεση φάουλ του Καράκη άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας κάνοντας το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Νωρίς -μόλις στο 47'- στο 2ο ημίχρονο ο 17χρονος Νίκος Δημητριάδης έδωσε προβάδισμα 2 τερμάτων για την ομάδα μας.
Η ομάδα του Κουμπέ κατάφερε να μειώσει προσωρινά σε 2-1 στο 53' αλλά ο Νίκος Μανουσάκης με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 63' διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Ν. Μινώταυρου: (Γιάννης Πατεράκης):   Κρασάκης, Σουχλάκης (85' Μπικουβαράκης), Σακουάλος, Καράκης, Γεραιουδάκης, Μπλούφας, Κρεμασμενάκης, Καταλαγαριαννάκης, Πατσουμαδάκης (75' Περδικάκης), Μανουσάκης, Δημητριάδης (72' Ξάνθης)